Kurzy pro učitele jógy na školní rok 2019/2020 - přihlašujte se

Vytvořeno dne: 18.čvc. 2019

S radostí bychom Vás chtěli informovat o vypsání termínů kurzů všech tříd na naši trenérskou jógovou školu pro školní rok 2019/2020.

Trenérská škola

Pro naši školu jógy používáme název trenérská škola, protože kurzy pro učitele jógy III. , II. a I. třídy organizujeme ve spolupráci s Univerzitou Karlovou - Fakultou tělesné výchovy a sportu (UK-FTVS).

Posloupnost vzdělávání v kurzech III., II. a I. třídy vychází z posloupnosti udělování trenérských licencí. Tyto kurzy na sebe navazují a rozvíjejí znalosti získané v kurzu předcházejícím.

Jsme školou tradiční jógy, proto v našich osnovách najdete kromě anatomie a fyziologie jógy také studium etických a morálních principů, ásan, pránájámy, pratjáháry, dhárany a dhjány (K samádhi už musíte dojít sami ). Vyučují se také mantry, techniky vyšších stupňů jógy atd.

Spoluprací s Filosofickou fakultou se významně rozšířilo studium jógové filosofie a etiky.

Naši lektoři: Ing. Míla Savitrí Mrnuštíková, Ing. Lada Rokosová, Mgr. Erik Čipera, Pavel Hájek, Mgr. Jitka Stehlíková, PhDr. Máša Svobodová, Ing. Zdeněk Štička, Sylvie Nikolićová, Vlaďka Janotková, Ing. Marie Moravcová, Eva Vokurková, Mgr. Veronika Lounová, Marcela Malečková, MUDr. Ema Kučerová, Mgr. Pavlína Drescherová a další. A v neposlední řadě též přednášející obou fakult.

Pro trenérský jógový kurz III. třídy máme vypsány půlroční kurzy začínající v září 2019: 3/34, 3/35 a kurz 3/36, který začíná v lednu 2020. Kurz 3/35 budeme otevírat až v případě, že se naplní kurz 3/34.

Základní pololetní kurz pro zájemce, kteří chtějí vést hodiny jógy pro veřejnost i pro ty, kteří se věnují osobnímu rozvoji.
Česká akademie jógy je školou tradiční jógy. V našich osnovách je tedy, vedle anatomie, fyziologie, psychologie a jógové výživy, zařazena také výuka Pataňdžaliho systému - osmidílné stezky jógy. Seznámíte se s etickými a morálními principy jógy (jama a nijama), ásanami, technikami práce s dechem a energií (pránájáma) a technikami koncentračními, jež nám umožní ovládnout své smysly a připraví tak naši mysl pro stav meditační. Součástí výuky je také základ historie a filosofie jógy obecně, úvod do očistných technik, dozvíte se co je džňánajóga, karmajóga, bhaktijóga, rádžajóga a mnohé další.
Výuka probíhá v prostorách studia Annámalai - Jungmannova 9, Praha 1.
Vždy 1 víkend v měsíci - páteční večer, celá sobota a neděle.

Více o kurzech pro učitele jógy III. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

Pro navazující trenérský jógový kurz II. třídy máme vypsán kurz 2/16, který začíná v září 2019 - tento kurz je již zaplněn! Proto budeme otevírat kurz 2/17 od září 2019, který je ve stejných termínech, jako kurz 2/16.

Jednoletý kurz pro zájemce, kteří se chtějí věnovat samostatnému vedení lekcí jógy, ať již profesionálně nebo „jen“ pro sebe a své blízké.

Výuka probíhá ve spolupráci s FTVS UK. Obsahově navazuje na základní kurz TŠ III. Č.A.J, jehož znalosti rozvíjí a prohlubuje. Studium je zakončeno zkouškou a obhajobou závěrečné práce. Úspěšní absolventi kurzu získají osvědčení, potřebné pro vydání živnostenského oprávnění pro cvičitele/lektora jógy. Výuka probíhá vždy 1 víkend v měsíci a je zajištěna z části lektory FTVS, z větší části pak lektory Č.A.J. Lektory Č.A.J. jsou dlouholetí jógini různých směrů. Studenti tak, díky jejich výkladu, snáze nahlédnou všechny aspekty jógy a pochopí jak pestré jsou jógové cesty po nichž lze kráčet.

Více o kurzu pro učitele jógy II. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

Pro navazující kurz I. třídy otevíráme tříleté akreditované studium pro učitele jógy I. třídy - Jógová terapie, 1/11. První ročník začíná v říjnu 2019.

Dříve dvouleté studium, organizované Českou akademií jógy ve spolupráci s FTVS UK, je rozšířeno o úvodní 1. ročník na Filosofické fakultě UK.

Prohloubením výuky se tento tříletý kurz stává nejdůkladnějším studiem jógové filosofie, etiky a terapie, přednášeným na univerzitě jak v Evropě, tak i jinde ve světě.

V rámci studia se zaměřujeme na duchovní aspekty jógy a sebepoznání. Výuku vedou vybraní, zkušení odborníci z UK (Ing. Lubomír Ondračka, doc. MUDr. Š. Špinka, PhD.; Mgr. Dita Válová ..) i pokročilí, dlouholetí jógini různých cest (Ing. Lada Rokosová, Mgr. Erik Čipera, Ing. Míla Sávitrí Mrnuštíková ...).

Úspěšní absolventi kurzu obdrží trenérskou licenci A (I. třídy), nejvyšší trenérské mezinárodní oprávnění vydané Univerzitou Karlovou.
Výuka probíhá vždy 1 víkend v měsíci.  

Více o kurzu pro učitele jógy I. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

Přihlášky přijímáme na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na vyžádání Vám pošleme veškeré potřebné podklady i podrobné informace či zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz.

 

vyjezdni seminar caj cerven

 

 

Těšíme se na Vás

za Českou akademii jógy

Lada Rokosová a kolektiv

 

 

Recenze našich studentů si můžete přečíst ZDE

0
0
0
s2sdefault
Aktuálně

Večerní jógová škola - jóga pro sebe sama


se koná každý čtvrtek od 19. 9. 2019


Můžete se přihlašovat již nyní ZDE

Stále se můžete přihlašovat


do našich kurzů pro učitele jógy III., II. i I. třídy


Rozcestník ke kurzům zde