Eva Vokurková

O mně - klikněte zde

S jógou jsem se setkala v době středoškolského studia na počátku 70. let, kdy jsem navštěvovala kurzy  v Domě kultury těla na Klárově. Mými prvními učiteli na cestě jógy byli můj otec Rudolf Baránek – velmi svědomitý adept jógy - a moje maminka Vlasta, která sice jógu necvičila, ale tak, jak žila – to byla „jóga“.

Další má cesta vedla různými odbočkami, ale nejvíce mě ovlivnilo setkání s Miládkou Bartoňovou a Rostislavem Hoškem, k nimž jsem chodila mnoho let na lekce. Nezapomenutelné jsou letní pobyty s jógou v jejich laskavé přítomnosti.

V době studia a prvních zaměstnání jsem potkala PhMr. Rudolfa Skarnitzla, který byl více než rok mým vedoucím v laboratoři technické kontroly.  Jeho laskavá přítomnost v technickém oddělení továrny na výrobu léků je nezapomenutelná.

Po větších či menších přestávkách jsem se účastnila v polovině osmdesátých let cvičení s Jiřím Čumpelíkem a společných setkávání spolu s Rudolfem Rýparem, vydavatelem díla Paula Bruntona.

Vše toto ovlivnilo mou cestu, ale nejvíce Miládka s Rostislavem a pan Skarnitzl, se kterým jsem se po letech znovu potkávala ve Škole jógy v Bášti.

Nynější má cesta je spojena s Českou akademií jógy, kde se učím od svých kolegyň a věnuji se spíše filosofickým tématům.

Nyní je mi nejbližší  jógový přístup Míly Mrnuštíkové.

Vše toto mne přivedlo k prostému Bytí v Ramanaášramu a k hoře Arunáčale v Jižní Indii, kam se ráda vracím.

Kontakt: 734 124 082 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Eva Vokurková

MOJE LEKCE

středa 19:30 - 20:50, K+K Familly Fitness, Vratislavova 34, Praha 2, Vyšehrad, cena 150 Kč

předem domluvit na 734 124 082 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Aktuálně

Nový cyklus přednášek Sádhana aneb hledání spirituality v dnešním moderním tekutém světě


je pokračováním Fakta a mýty jógy. Začínáme od 26. 2. a přihlásit se můžete již nyní. Pro mimopražské máme speciální nabídku.


Více informací zde