Lada Rokosová

O mně - klikněte zde

Svůj život a cestu bych nazvala cestou hledání. Už odmala mne přitahovaly otázky smyslu života lidí obecně i mě samotné. V dětství mi učarovaly starověké civilizace a hlavně Egypt, i když jsem se bála, že se tam nikdy nedostanu. O dávnověké Indii a jejích tajemstvích a naukách jsem jen se zatajeným dechem četla a netroufala si ani snít, že bych se tam mohla někdy dostat. Je přeci tak daleko... Na rozdíl od Egypta (kde jsem dosud nebyla), jsem se milostí osudu dostala do Tamilnádu v jižní Indii, do ášramu Šrí Ramana Maháršiho na úpatí mystické, posvátné hory Arunáčaly (tamilsky Annámalai – odtud jméno pro naše studio) a dodnes tam pravidelně každý rok s láskou jezdím.

Ještě předtím jsem ale, asi před 26 lety, potkala jógu jako systém cvičení a technik a díky zdravotním problémům jsem poznala i její blahodárné účinky.

Měla jsem to štěstí, že jsem mohla jít část své cesty v blízkosti osobností jógy, jakými byli např. PhDr. Miládka Bartoňová, Ing. Gejza Timčák, Milan Polášek, Ing. Míla Savitrí Mrnuštíková, Jiří Čumpelík, MUDr. Věra Doležalová, MUDr. Karel Nešpor, hlavně však PhMr. Rudolf Skarnitzl a nechat se jimi ovlivňovat a některými i vést. Mé díky patří všem, i když mými největšími učiteli byli Miládka a pan Skarnitzl.

Ovlivnili mě i pan Eduard Tomáš se svou ženou Mílou, nauka Šrí Ramany Maháršiho a díla jeho následovníků – Annamalai Svámího, Sádhu Óma, Michaela Jamese, Roberta Adamse a dalších.

Advajtovou inspiraci hledám např. u Eckharta Tolleho, Moojiho, R. Balsekara, popř. v kvantové fyzice a výsledcích současného neurovýzkumu a zkoumání lidského mozku.

Po dokončení kurzů pro učitele jógy 2. třídy a pak 1. třídy na FTVS UK vedu kurzy pro veřejnost, zaměřené na tradiční jógu s důrazem na klidné, vědomé praktikování dosažitelných stupňů Pataňdžaliho osmidílné aštangajógy. Kromě práce s tělem se zabýváme i pozorností k dechu, mysli, mentálním úrovním, emocionálním stavům a vůbec cestou sebepoznávání, od koncentrace k meditaci. Vedu kurzy pro začátečníky, pokročilejší, také gravidjógu a ve večerní škole jógy (pro veřejnost) nejen cvičíme, ale zabýváme se i filosofií a teorií jógy. Pracuji s klienty také individuálně, ať už používáme jógu, jógovou terapii, gravidjógu nebo některou z terapií (viz oddíl TERAPIE), popř. se zabýváme technikami relaxačními, koncentračními či meditačními.

Stalo se mi, že jsem založila Českou akademii jógy, s ideou mít možnost naslouchat osobnostem naší jógy, poznávat jógu i její filosofii, prohlubovat znalosti a pokoušet se vnést do praxe vyšší stupně jógy, zkrátka jít cestou poznání, až k poznání Bytí a nabídnout totéž i dalším hledajícím. Organizuji tedy chod této školy a spolku zároveň, a také tam učím.

Jsem vděčná, že nám v trenérských kurzech (divné pojmenování, že?), tedy v kurzech pro učitele jógy tří úrovní, poskytli moudrost svých posledních let pan Rudolf Skarnitzl a pan doc. František Véle. A jsem ráda, že máme další výborné přednášející jak v ČAJ, tak v kurzech, které pořádáme ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Fakultou tělesné výchovy a sportu UK, kde jógu přednášíme a předáváme.

Lada Rokosová

MOJE LEKCE

úterý:    

16:00 - 17:30 Gravidjóga (studio Annámalai)

cena 2.000,- Kč / za 10 lekcí - čtvrtletní kurz nebo 250,- Kč jednotlivý vstup

17:45 - 20:15 Úterní večerní jógová "škola" - jóga se základy jógové filosofie a teorie, - ve spolupráci s dalšími lektory (studio Annámalai)

cena 10.000,- Kč celoroční kurz pro veřejnost / lze přistoupit i v průběhu

středa:

17:00 - 18:30 Klidná jóga - začátečníci  (studio Annámalai)

cena 2.000,- Kč / za 10 lekcí - čtvrtletní kurz nebo 250,- Kč jednotlivý vstup 

18:45 - 20:30 Klidná jóga - pokročilejší "Jóga a cesta k meditaci" (studio Annámalai)

cena 2.300,- Kč / za 10 lekcí - čtvrtletní kurz nebo 280,- Kč jednotlivý vstup

 

čtvrtek:

17:45 - 20:15 Čtvrteční večerní jógová "škola" - jóga s filosofií jógy, advajty a hledáním sebe sama (Studio Annámalai)

36 setkání v průběhu školního roku 2017 - 2018

  • Každý čtvrtek od 5.10. 2017 do 21.6. 2018, (mimo 21. a 28.12. 2017)

 

 

Předem domluvit na tel.: 731 603 363 či mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dále nabízím individuální hodiny jógy, různé druhy masáží, terapií, reiki. Pro více informací mě, prosím, kontaktujte na výše uvedeném telefonu či emailu.

 

 

 

 

Aktuálně

Nový cyklus přednášek Sádhana aneb hledání spirituality v dnešním moderním tekutém světě


je pokračováním Fakta a mýty jógy. Začínáme od 26. 2. a přihlásit se můžete již nyní. Pro mimopražské máme speciální nabídku.


Více informací zde