Marcela Malečková

O mně - klikněte zde

Jóga je pro mne cestou, po níž kráčejíc pomalu měním svůj pohled na svět. Cestou vedoucí k poznání, ke kterému se blížíme sotva znatelnými krůčky.  A přesto mají i tyto malé krůčky (naše chyby, naše váhání, prožitky, zkušenosti ..) svůj smysl. Ujišťují nás o tom mnohé verše Bhagavadgíty, např.: „Nic co na této cestě bylo započato není ztraceno, ani tu není překážek, a dokonce i velmi malý pokrok na této cestě vysvobozuje od velikého strachu.“

Jógu chápu zejména jako smysluplný komplexní filozofický systém, umožňující osobní rozvoj. Cvičení na tělesné úrovni tvoří jen jeho malou část.

Lekce zaměřuji na uvolnění. Během fyzického cvičení dojde k uvolnění a protažení svalových struktur, souběžně se povolí i napětí psychické a dostaví se příjemný pocit zklidnění a pohody. Celá lekce je v tradičním duchu, bez dynamických pasáží, s dostatečným prostorem pro doznění účinků jednotlivých cviků a relaxaci.

V rámci Večerní školy jógy se věnuji vybraným tématům z jógové filozofie. Výklad směřuje k praktickému každodennímu užití získaných znalostí.

V ČAJ jsem dokončila studium Trenérské školy III. a II. třídy, v současnosti studuji 2.ročník trenérství I. třídy se zaměřením na jógu jako terapii ( organizované ČAJ a FTVS UK). Na FF UK jsem absolvovala Kurz jógové filozofie a etiky a dále zde příležitostně navštěvuji přednášky, jejichž téma mne osloví.

Kontakt: 602 566 366 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marcela Maleckova

MOJE LEKCE
 
Jóga a klid - jógové cvičení a povídání

Klid, uvolnění, zastavení v čase ...

V rámci lekcí se postupně zaměříme na schopnost prožití pocitů těla, emocí a mysli.

Skladba cviků směřuje k posílení hlubokého stabilizačního systému a k uvolnění svalového napětí z problematických partií. Velký důraz je kladen na správné vedení celého pohybu - nastavení výchozí pozice, zastavení, návrat z pozice.

To vše v souladu s vnímaným dechem. Pocit klidu a pohody se dostaví sám a bez úsilí :-)

Součástí lekcí je stručná teorie, zaměřená na korektní provedení cviků, dech, emoce a základní termíny jógové filosofie.

Krátké texty jsou pro Vás připraveny k elektronickému zasílání nebo si je můžete při odchodu z lekce převzít v tištěné podobě. Na případné dotazy k danému tématu, či na krátkou debatu o nich, se budu těšit 15 minut před začátkem další lekce.

Lekce je určena začátečníkům i mírně pokročilým.

Je možné absolvovat kurz 10-ti lekcí s garantovaným místem a zvýhodněnou cenou za 1700,- Kč nebo přijít na jednotlivou lekci za 200,- Kč.

Termín:      každé úterý 16:00 - 17:30

Je nutné předem domluvit na mobilním čísle 602 566 366 nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Aktuálně

Nový cyklus přednášek Sádhana aneb hledání spirituality v dnešním moderním tekutém světě


je pokračováním Fakta a mýty jógy. Začínáme od 26. 2. a přihlásit se můžete již nyní. Pro mimopražské máme speciální nabídku.


Více informací zde