Míla Savitrí Mrnuštíková

O mně - klikněte zde

Ing. Míla Mrnuštíková – Sávitrí Déví

Narozena v Praze, kde jsem vystudovala Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, ČVUT. Už v průběhu studia jsem se potkala s jógou a začala navštěvovat koncem 70. let kurzy v Domě kultury těla na Klárově (mými učiteli zde byli dr. Vladimír Píša, Jasoň Holub). V roce 1979 jsem se potkala s dr. Miladou Bartoňovou a jejím partnerem Rostislavem Hoškem a zůstala jsem jim věrná, dokud tu s námi byli (Rostislav odešel v roce 1999, Milada v roce 2008).

V roce 1989 jsem absolvovala první pobyt v ášramu sv. Gítánandy v jihoindickém Pondicherry. Po návratu jsem přeložila a vlastním nákladem vydala jeho stěžejní dílo Jóga krok za krokem. Do ášramu ICYER (International Centre for Yoga Education and Research) jsem se vrátila ještě v roce 2003. Svámí Gítánanda odešel do mahá samádhi v roce 2003, ášram je dále veden jeho studentkou a později partnerkou Mínákší Déví, se kterou jsem stále v kontaktu.

Jógu učím od roku 1983, nejprve v Boskovicích a od roku 1989 v Brně. Od roku 1990 organizuji pravidelné letní pobyty s jógou, jak u nás, tak u moře v Chorvatsku.  Se svými žáky se též potkávám na pravidelných víkendových akcích v Benešově u Boskovic a v Horním Bradle.

Jsem lektorkou jógy České asociace sportu pro všechny (od roku 1999), Unie jógy (od roku 2002) a České akademie jógy (od roku 2007). Svoje první oprávnění učit jógu jsem získala v roce 1982 (tehdy šlo o tzv. cvičitelský průkaz IV. třídy, a v dalších letech jsem prošla všemi stupni, až po I. třídu (1999).

V letech 1987 – 1995 jsem absolvovala studium sanskrtu u prof. Dr. Dušana Zbavitele, v roce 1998 kurz jóga čikitsy u Bharathí Déví (Holandsko), v letech 1994 – 2011 jsem se účastnila pravidelných setkávání učitelů jógy školy dr. Sv. Gítánandy (Yoga Sadhana Meeting) na Ibize pod vedením dr. Naliní Déví (Španělsko) a v letech 2005 – 2009 jsem absolvovala tantrický výcvik v Osho Sugama Meditation  Centre (Lažánky u Brna) a u Johna Hawkena (Velká Británie).

Mám za sebou bohatou publikační činnost, jednak časopiseckou (Regena, Regenerace, Yoga Life, Jóga dnes), tak konferenční (Brněnské Zdravotní dny (1984 – 1989), tak i knižní (tituly Ásana, Pránájáma, Pratjáhára, Pozdravy slunci, Sanskrtsko-český slovníček jógových termínů, Bhagavadgítá a její cesty k Bohu, Jógové sestavy, Má cesta).

Kontakt:  773 521 696 nebo miloslava.mrnustikova@seznam.cz

www.gitanandajoga.cz

Mila Savitri Mrnustikova

MOJE LEKCE

Veškeré rozpisy lekcí jógy najdete na mých stránkách:

 

www.gitanandajoga.cz

 

 

Aktuálně

Nový cyklus přednášek Sádhana aneb hledání spirituality v dnešním moderním tekutém světě


je pokračováním Fakta a mýty jógy. Začínáme od 26. 2. a přihlásit se můžete již nyní. Pro mimopražské máme speciální nabídku.


Více informací zde