Sylvie Nikolićová

O mně - klikněte zde

Už jako dítě jsem si často pohrávala s myšlenkou, že se stanu lékařkou. Hrou osudu jsem se nestala lékařkou, byť jsem se o to snažila, ale nakonec jsem vystudovala a stala se rehabilitační pracovnicí. Po dokončení studia jsem nastoupila do FN Vinohrady na rehabilitační kliniku, jejíž přednostou byl v té době pan Prof.MUDr. V.Janda,DrSc. Dostala jsem tam příležitost pracovat ve velmi úzké spolupráci mezi lékařem a fyzioterapeutem, učit se a  pochopit funkční souvislosti v rámci funkčních poruch hybného systému, s užší specializací na vertebrogenní syndromy. V rámci této praxe jsem dostala příležitost pracovat i ve vzdělávání lékařů a farmaceutů v ILFu, pro kterou bylo třeba se  neustále učit novým informacím na různých přednáškách a kurzech. Dodnes z tohoto období čerpám. Kromě praxe v nemocnici jsem vyzkoušela také práci v privátní ordinaci, kde jsem jako rehabilitační pracovník spolupracovala s lékařem v oboru ortopedie.

Po určité době, kdy jsem se v roli maminky věnovala svým dětem, jsem začala cvičit jógu a postupně jsem jí propadala více, až jsem započala období vedení lekcí powerjógy a lektorování s Vaškem Krejčíkem v Poweryoga Akademii. Byla to pro mne veliká zkušenost, která mne posouvala k józe stále těsněji. Až jsem potkala na své jógové cestě ing.Ladu Rokosovou a pana PhMr. R. Skarnitzla, kteří mi nabídli možnost studovat jógu a jógovou terapii na FTVS, po té na FF. Strávili jsme společně i s ostatními studenty mnoho hodin na velmi zajímavých přednáškách, na různých setkáních a satsangách, navštívili několikrát společně spirituální místo v jižní Indii, horu Arunáčalu a Ramanaášram. Bylo to období, kdy jsem se učila jógu, ale také poznávala sama sebe. Díky obětavému vedení pana Skarnitzla jsem pochopila jógu jako mou životní cestu, na které jsem na počátku, ale „Jsem“. V současné době se snažím ve své práci skloubit praxi jógy a jógové terapie s novými lékařskými poznatky o funkčních poruchách hybného systému, přenášet tyto vědomosti a zkušenosti do cvičení a učit klienty vnímat nejen své tělo, poznávat sami sebe v různých polohách tak, aby si neubližovali, ale pracovali se svým tělem v souladu s působením gravitační síly. Vedu lekce jógy a jógové terapie, zdravotního cvičení a zdravého pohybu v Praze ve studiích Balance club, Tensegrity a Annámalai. Zároveň se věnuji i lektorské činnosti v České akademii jógy a v České asociaci dětské jógy, kde se snažím studentům předat své vědomosti a zkušenosti na různých stupních jógového studia.

Kontakt: 604 278 274 nebo mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nikolicova Silvie

MOJE LEKCE

 

Cvičení ve studiu Tensegrity, Hanusova 16, Praha 4,www.tensegrity.cz :

Úterý  18:15 -19:30   Jóga a jógová terapie pro začátečníky  

Propojení jógového cvičení s prvky fyzioterapie a jiných terapeutických směrů  s cílem nácviku správného držení těla, zdravých dechových a pohybových stereotypů. Cvičení je vhodné nejen pro začátečníky jógy, ale také pro ty, kteří se obávají cvičení jógy pro své pohybové omezení.

Čas:         18.15 -19.30 hod. KURZ

Čtvrtek   21.9. -  7.12. 2017  Zdravotní cvičení – otevřená lekce

Cvičení pro širokou veřejnost, kde se klient učí poznávat své tělo v různých polohách a porozumět principům zdravého pohybu tak, aby je byl schopen používat během všedních činností. Cvičení je vhodné i jako prevence vertebrogenních obtíží, vychází z fyzioterapeutických přístupů a různých cvičebních proudů s důrazem na aktivizaci hlubokého stabilizačního systému. Zároveň se také využívají různé pomůcky vycházející z posledních moderních léčebných přístupů. 

Čas:         17.00 -18.00 hod. 

Čtvrtek    18.15 – 19.30   Jóga pro začátečníky a pokročilé - kurz

Jógové cvičení od základů a s prvky vývojové kineziologie, tzn. zapojení hlubokého stabilizačního systému páteře, jež postupně upravuje držení těla, pohybové a dechové stereotypy a napomáhá odstranit přetěžování určitých svalových skupin. 

Kurz je vhodný pro začátečníky i pro ty, kteří již jógu cvičí.

Čas:         18.15 -19.30 hod.

V případě zájmu dle dohody s lektorkou lze vstoupit do kurzu, bude-li volné místo.

KontaktTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 604278274, www.sylnik.eu

 

Cvičení v Balance clubu,  Vyskočilova ul., Praha 4,www.balanceclub.cz, vstup na základě klubového členství:

Pondělí, středa     9.00 - 10.00   Aby záda zdravá byla

Středa                  12.00 - 13.15   Polední jóga

Pátek                     9.00 - 10.00   Jóga light

KontaktTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 604278274

Aktuálně

Nový cyklus přednášek Sádhana aneb hledání spirituality v dnešním moderním tekutém světě


je pokračováním Fakta a mýty jógy. Začínáme od 26. 2. a přihlásit se můžete již nyní. Pro mimopražské máme speciální nabídku.


Více informací zde