Kurzy pro učitele jógy na školní rok 2020/2021

Vytvořeno dne: 7.úno. 2021

Termíny kurzů pro školní rok 2020/2021 jsou vyhlášeny.

Můžete se přihlašovat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Stačí nám poslat email a my vám pošleme přihlašovací dokumenty s podrobnými informacemi.

Neklidné epidemiologické situace s možnými omezeními se nemusíte obávat - v tuto chvíli veškerá výuka probíhá distančně přes Skype. Jakmile to bude možné, pečlivě zvážíme situaci a případně přejdeme opět do výuky prezenční.

Během nečekané jarní karantény jsme zvládli dokončit kurzy jen s malým časovým posunem, pomocí vytvoření nahrávek přednášek, online výuky praktických témat, zasíláním studijních materiálů a vyhlášením náhradních termínů, jakmile to bylo možné a bezpečné, bez nutnosti prodlužovat nějak výrazněji dobu studia.

 

Proč název Trenérská škola?

Pro naši školu jógy používáme souhrnný název trenérská škola, protože kurzy pro učitele jógy II. a I. třídy organizujeme ve spolupráci s Univerzitou Karlovou - Fakultou tělesné výchovy a sportu (FTVS UK) a Filosofickou fakultou (FF UK). Posloupnost vzdělávání v kurzech III., II. a I. třídy vychází z posloupnosti udělování trenérských licencí. Tyto kurzy na sebe navazují a rozvíjejí znalosti získané v kurzu předcházejícím.

 

Jsme školou tradiční jógy, proto v našich osnovách najdete kromě anatomie a fyziologie jógy také studium etických a morálních principů, ásan, pránájámy, pratjáháry, dhárany a dhjány (k samádhi už musíte dojít sami ). Vyučují se také mantry, techniky vyšších stupňů jógy atd. Bližší informace naleznete na odkazech níže.

Spoluprací s Filosofickou fakultou se významně rozšířilo studium jógové filosofie a etiky.

Naši lektoři: Ing. Míla Savitrí Mrnuštíková, Ing. Lada Rokosová, Mgr. Erik Čipera, Luboš Hladík, Mgr. Veronika Vondráková, PhDr. Máša Svobodová, Ing. Zdeněk Štička, Vlaďka Janotková, Ing. Marie Moravcová, Eva Vokurková, Mgr. Veronika Lounová, Marcela Malečková, MUDr. Ema Kučerová, Mgr. Jitka Straková, PeadDr. Soňa Kyralová a další. A v neposlední řadě též přednášející obou fakult.

 

kurzy pro ucitele jogy ceska akademie jogy IIIPro trenérský jógový kurz III. třídy vypisujeme půlroční kurz ID 3/38 již v novém rozvolněném konceptu, který začíná 9. 4. 2021 online přes Skype.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci a nemožnosti odhadnout vývoj se nám těžko pracovalo na rozložení kurzu do termínů, které by pro Vás byly přijatelné a smysluplné. Nakonec jsme posunuli začátek kurzu na duben. Zahájíme po Velikonocích, v pátek  9.4. od 17.00 hod. Můžete se přihlásit i se zpožděním, první seminář si pak doplníte z video záznamu na Skypu.

Kurz jsme rozestřeli do 11 on-line seminářů ve dvoutýdením intervalu.

Abyste netrávili celý víkend u počítačů, zvolili jsme pro výuku páteční večery a soboty s delší polední pauzou (pro odpočinek od počítačů). Proto je seminářů více.

Videozáznamy seminářů budete mít vždy 30 dnů k dispozici na Skypu. Můžete se k nim tedy vracet pro opakování, nebo je využít, pokud byste některý termín nemohli absolvovat v reálném čase.

Prázdninové termíny jsou zatím navrženy také po 2 týdnech, ale pokud nám situace umožní setkávání, pak se domluvíme na některých termínech celých víkendů a tedy menším počtu seminářů.

V této době se všichni intenzivně učíme být TEĎ A TADY a přizpůsobovat se možnostem, které jsou nám předkládány :)

Základní pololetní kurz pro zájemce, kteří chtějí vést hodiny jógy pro veřejnost i pro ty, kteří se věnují osobnímu rozvoji.
Česká akademie jógy je školou tradiční jógy. V našich osnovách je tedy, vedle anatomie, fyziologie, psychologie a jógové výživy, zařazena také výuka Pataňdžaliho systému - osmidílné stezky jógy. Seznámíte se s etickými a morálními principy jógy (jama a nijama), ásanami, technikami práce s dechem a energií (pránájáma) a technikami koncentračními, jež nám umožní ovládnout své smysly a připraví tak naši mysl pro stav meditační. Součástí výuky je také základ historie a filosofie jógy obecně, úvod do očistných technik, dozvíte se co je džňánajóga, karmajóga, bhaktijóga, rádžajóga a mnohé další.

Studium je zakončeno zkouškou a po jeho ukončení obdržíte certifikát, který vás opravňuje asistovat při hodinách jógy lektorovi jógy.

Více o kurzech pro učitele jógy III. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

Pro navazující akreditovaný jógový kurz pro instruktory/ učitele jógy II. třídy budeme otevírat následující kurz ID 2-19 na podzim 2021. Již nyní se můžete nechat zařadit na seznam předběžných zájemců.

Jednoletý akreditovaný kurz pro zájemce, kteří se chtějí věnovat samostatnému vedení lekcí jógy, ať již profesionálně nebo „jen“ pro sebe a své blízké.

Výuka probíhá ve spolupráci s FTVS UK. Obsahově navazuje na základní kurz Instruktor/učitel jógy III. třídy Č.A.J, jehož znalosti rozvíjí a prohlubuje. Studium je zakončeno zkouškou a obhajobou závěrečné práce. Úspěšní absolventi kurzu získají osvědčení, potřebné pro vydání živnostenského oprávnění pro cvičitele/lektora jógy.

Výuka probíhá vždy 1 víkend v měsíci a je zajištěna z části lektory FTVS, z větší části pak lektory Č.A.J. Lektory Č.A.J. jsou dlouholetí jógini různých směrů. Studenti tak, díky jejich výkladu, snáze nahlédnou všechny aspekty jógy a pochopí jak pestré jsou jógové cesty po nichž lze kráčet.

Více o kurzu pro učitele jógy II. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

kurzy pro ucitele jogy ceska akademie jogy IPro navazující jógový kurz pro intruktory/učitele jógy I. třídy otevíráme tříleté akreditované studium - specializace Jógová terapie, ID 1-13. První ročník zahájíme na podzim 2021.

Již nyní se můžete nechat zařadit na seznam předběžných zájemců.

Dříve dvouleté studium, organizované Českou akademií jógy ve spolupráci s FTVS UK, je rozšířeno o úvodní 1. ročník na Filosofické fakultě UK.

Prohloubením výuky se tento tříletý kurz stává nejdůkladnějším studiem jógové filosofie, etiky a terapie, přednášeným na univerzitě jak v Evropě, tak i jinde ve světě.

V rámci studia se zaměřujeme na duchovní aspekty jógy a sebepoznání. Výuku vedou vybraní, zkušení odborníci z UK (Ing. Lubomír Ondračka, Mgr. Barbora Sojková, Mgr. Petr Kouba, PhD., Mgr. Dita Válová, PhD., ...) i dlouholetí lektoři jógy různých cest (Ing. Lada Rokosová, Mgr. Erik Čipera, Ing. Míla Sávitrí Mrnuštíková, Luboš Hladík a další...)

Úspěšní absolventi kurzu obdrží trenérskou licenci A (I. třídy), nejvyšší trenérské mezinárodní oprávnění vydané Univerzitou Karlovou.
Výuka probíhá vždy 1 víkend v měsíci.  

Více o kurzu pro učitele jógy I. třídy naleznete na tomto odkaze.

 

Napište nám email a my vám zašleme přihlašovací dokumenty a podrobné informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Česká akademie jógy, z.s.

 

Těšíme se na Vás

za Českou akademii jógy

Lada Rokosová a kolektiv

 

 

Recenze našich studentů si můžete přečíst ZDE

Aktuálně

Základní kurz Lektor jógy 3. třídy


začínáme 7.1.2022 online, setkávat se ve studiu začneme až na jarní semináře. Můžete se přihlašovat.


Bližší informace zde

Semináře a přednášky k zakoupení


formou audio či videonahrávek - Míla Mrnuštíková, Ing. L. Ondračka


Bližší informace ZDE