Závěr života a smysl paliativní péče

Přednáška pro veřejnost
Datum:: 27. květen 2019 18:00 - 19:30

Závěr života a smysl paliativní péče
MUDr. Houska Adam, lékař v konziliárním paliativním týmu FN Královské Vinohrady v Praze a výzkumný pracovník Centra paliativní péče. V letech 2015 - 2018 byl kmenovým lékařem mobilního hospice Cesta Domů. V rámci doktorského studia lékařské psychologie na 1. LF UK se věnuje vnímání autonomie a priorit pacientů v závěru života. Aktivně přednáší a publikuje, vyučuje paliativní péči na 3. LF UK

Kdy: 18:00 – 19:30 hod.
Kde: Studio Annámalai, Jungmannova 9 (pasáž divadla Kalich, 2. patro), Praha 1

 

Anotace:
Vědomí konečnosti současná společnost vytěsňuje a lékařská věda se na tomto faktu významně podílí. Co dobrého a co špatného tedy přináší umírajícím v dnešní době zdravotní systém? Jak aktivně chtějí tito nemocní rozhodovat o svém osudu a jaké informace a podporu k tomu potřebují? A je paliativní péče cestou k demedicinalizaci smrti nebo jejím vyvrcholením? Přednášející bude v tomto příspěvku vycházet z teoretických úvah o povaze současné západní medicíny, ze své zkušenosti lékaře mobilního hospicu a nemocničního paliativního týmu, a také z vědeckých poznatků v paliativní péči, které jsou často v rozporu se současnou praxí.

 

Letní semestr 16 přednášek - cena:
Platba celého cyklu (+ poslech záznamů on-line) 3500 Kč
Zvýhodněná cena pro členy ČAJ(+ poslech záznamů on-line) 3300 Kč
Cena za jednotlivé vstupy 250 Kč (*)

(*) výjimka přednáška RNDr. Páleše – vstup 450 Kč

V případě velmi vážných problémů s úhradou kurzovného, může být výjimečně povoleno rozložení na splátky. Platí pouze pro objednání celého cyklu do 11. 2. 2019.
Přihlašování výhradně emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

V případě zájmu o členství v ČAJ naleznete podrobnější informace na webových stránkách České akademie jógy v sekci O nás.

Podrobnosti k celému cyklu naleznete na tomto odkaze:
http://www.ceskaakademiejogy.cz/aktualne/item/112-fakta-myty-smrt-radce-ukazatel-pravd

 

Aktuálně

Kurzy pro učitele jógy na školní rok 2020/2021


Můžete se předběžně přihlašovat


Přihlášky a info

Seminář ČAKRY


s Mílou Mrnuštíkovou formou audionahrávek!


Přihlášky a info