Smrt z pohledu křesťanství, náboženské praxe, pohřební rituály

Přednáška pro veřejnost
Datum:: 17. červen 2019 18:00 - 19:30

Smrt z pohledu křesťanství, náboženské praxe, pohřební rituály
Mgr. Barbara Oudová Holcátová, Ústav filosofie a religionistiky FF UK

Kdy: 18:00 – 19:30 hod.
Kde: Studio Annámalai, Jungmannova 9 (pasáž divadla Kalich, 2. patro), Praha 1

 

Anotace:
Smrt byla pro křesťanství vždy důležitým tématem – v některých jeho historických obdobích by se dokonce zdálo, že tím nejdůležitějším. Jako klíčová událost v příběhu zakladatelské postavy křesťanství, a tudíž v křesťanském příběhu spásy, se pak promítala i do důležitosti přikládané dramatickým smrtím světců mučených potírači křesťanství, enormní pozornosti věnované detailním popisům posmrtného osudu, či pečlivosti se kterou se na smrt připravovalo pomocí rituálů a péči, která byla věnována tomu, aby křesťan zemřel tzv. „dobrou smrtí“. V dnešní době v Evropě centralita tématu poněkud ustoupila do pozadí, ale velká část rituálů se zachovala, a v jiných křesťanských krajinách místy stále ještě najdeme oblasti, kde je smrti věnována ona bohatá pozornost. V této mpřednášce se pokusíme o stručný průlet všemi těmito zásadními aspekty křesťanské smrti.

 

Letní semestr 16 přednášek - cena:
Platba celého cyklu (+ poslech záznamů on-line) 3500 Kč
Zvýhodněná cena pro členy ČAJ(+ poslech záznamů on-line) 3300 Kč
Cena za jednotlivé vstupy 250 Kč (*)

(*) výjimka přednáška RNDr. Páleše – vstup 450 Kč

V případě velmi vážných problémů s úhradou kurzovného, může být výjimečně povoleno rozložení na splátky. Platí pouze pro objednání celého cyklu do 11. 2. 2019.
Přihlašování výhradně emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

V případě zájmu o členství v ČAJ naleznete podrobnější informace na webových stránkách České akademie jógy v sekci O nás.

Podrobnosti k celému cyklu naleznete na tomto odkaze:
http://www.ceskaakademiejogy.cz/aktualne/item/112-fakta-myty-smrt-radce-ukazatel-pravd