Trenérská škola I.

Kurz pro cvičitele / lektory / trenéry jógy I. třídy (TŠ I) – akreditovaný

Nově je toto studium koncipováno jako tříleté. Rozšířením původně dvouletého kurzu o jeden rok na Filosofické fakultě je toto studium ještě více zkvalitněno a prohloubeno. Hloubkou jógových nauk se tak stává nejdůkladnějším studiem jógové filosofie, etiky a terapie přednášené na univerzitě jak v Evropě, tak i jinde ve světě.

Úspěšní absolventi obdrží cvičitelskou / trenérskou licenci A (I.třídu), tj. nejvyšší cvičitelské / trenérské mezinárodní oprávnění vydané Univerzitou Karlovou.

Snažíme se pro Vás vybrat to nejlepší z tradice jógy. Rádi bychom vytvořili prostředí vstřícnosti, tolerance a pochopení. Proto se nezaměřujeme na jednu konkrétní školu jógy, ale chceme nabídnout určitou základnu znalostí. Na těchto solidních základech klasické jógy pak umožnit každému rozvinout vlastní vybranou cestu. Zaměřujeme se na duchovní aspekty jógy a sebepoznávání.

Noví studenti mohou nastupovat pouze do 1. ročníku.

Obsah studia

1. ročník: (200 hod.)

Jógová filosofie a etika na Filosofické fakultě (150 hod.) - hluboký základ jógové filosofie a meditační praxe dle odkazu PhMr. Rudolfa Skarnitzla, s vyučujícími ing. Ladou Rokosovou, Mgr. Erikem Čiperou, Mgr. Veronikou Lounovou, Mgr. Františkem Tichým, ing. Mílou Mrnuštíkovou, Sylvií Nikolićovou, Marcelou Malečkovou a ostatní předměty s přednášejícími Filosofické fakulty UK.

Jógová terapie – v Annámalai (50 hod.) - s Ing. Mílou Mrnuštíkovou, Ing. Ladou Rokosovou, Sylvií Nikolićovou, Vlaďkou Janotkovou, Martinou Wellnerovou

Výuka zpravidla probíhá:

  • pátek 17.00 – 20.15
  • sobota 9.00 – 19.00 (s 90´na oběd)
  • neděle 9.00 – 14.00

Cena 1. ročníku :  v Č.A.J. a na FF UK uvedena u konkrétního ročníku

Cena za 2. a 3. ročník: (po 250 hod.) v Č.A.J. a na FTVS UK uvedena u konkrétního ročníku

  • obecná část: jógová anatomie, fyziologie, pedagogika, psychologie, management, atd.
  • specializace - jógová terapie: Jógová filosofie na základě tradiční jógy, Úvod do východních filosofií, Jógová terapie, techniky a postupy používané v józe, jógová praxe a mnohé jiné...

Studium bude i nadále probíhat v 9 seminářích v ročníku (od pátečního večera do nedělního odpoledne) a jednoho výjezdního semináře.

Každý ročník je zakončen zápočty, zkouškami a závěrečnou prací na jógové téma.

Celé studium je zakončeno závěrečnou zkouškou a obhajobou závěrečné práce.

Podmínky přijetí: Uchazeči musí být absolventi kurzu cvičitelů jógy II.třídy, délka jógové praxe min. 5 let, nebo 3 roky samostatného vedení hodin a kurzů jógy (doloženo potvrzením, doporučením svého učitele, či učitele II. nebo I. tř.,organizace, kde vedl a pod.), schopnost rozumět a psát v českém nebo slovenském jazyce. Uchazeči, kteří neabsolvovali TŠ II v Č.A.J. skládají před přijetím Rozdílovou zkoušku, aby prokázali srovnatelnost znalostí.

Termíny výuky v jednotlivých ročnících jsou uvedeny níže.

Zájemci se mohou hlásit na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

nebo na tel.čísle :   +420 731 603 363 

Bližší informace tamtéž.

 

0
0
0
s2sdefault
Aktuálně

Přednáškový cyklus Fakta a mýty – Smrt jako rádce a ukazatel ryzích pravd?


Můžete navštěvovat i jen vybrané přednášky. Prosíme o nahlášení předem, pokud jdete poprvé.


Podrobnosti a přihlášky zde

Dva jarní víkendové semináře s Mílou Sávitrí Mrnuštíkovou,


konající se v našem studiu Annámalai, byly vypsány.


Přihlášky a podrobnosti zde