O nás

Česká akademie jógy

Č.A.J., z.s. je zapsaným spolkem příznivců jógy, učitelů/lektorů/trenérů jógy i vyznavačů ostatních aktivit, směřujících k sebepoznávání a osobnímu růstu.

Vznikla v lednu 2007 a od té doby prošlo výukou v jejích kurzech už na 1000 studentů - lektorů jógy.  

Česká akademie jógy jednak provozuje Trenérskou školu a jednak organizuje lekce jógy a aktivity pro veřejnost se zájmem o jógová témata. Obé je provázané, lekce jógy pro veřejnost jsou obvykle vedeny lektory z Trenérské školy. 

V rámci Trenérské školy probíhají navazující kurzy III. II. a I. trenérské třídy, v nichž nám jde především o  kvalitní výuku lektorů jógy - spolupracujeme proto s Univerzitou Karlovou – Fakultou tělesné výchovy a sportu (FTVS) a od roku 2012 také s Filosofickou fakultou (FF UK) v Praze, kurzy jsou akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Č.A.J. také organizuje veřejnosti přístupné semináře, kurzy, přednášky a satsangy, které nejsou přímo součástí výuky v trenérských kurzech, ale které na výuku navazují či ji doplňují a jichž se také mohou zúčastnit nejen studenti Trenérské školy, ale i ostatní zájemci. Tyto aktivity pokrývají svým zaměřením širokou paletu jógové tematiky a lekce jógy se zaměřují na různé stupně pokročilosti i na různé skupiny klientů. V neposlední řadě nabízíme i individuální lekce na míru pro jednotlivé klienty.

Naše aktivity probíhají převážně ve Studiu ANNÁMALAI ČAJ, Jungmannova 9 (budova Husova sboru, vchod průchodem k divadlu Kalich), Praha 1, výuka v trenérské škole pak i na jednotlivých fakultách University Karlovy (na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze a na Filosofické fakultě UK v Praze).

Č.A.J. se může pochlubit řadou úspěšných absolventů, z nichž někteří absolvují po čase Trenérskou školu I. třídy i opakovaně (postupně se proměňující obsah studia a obměna lektorů je přivádí k touze opakovaně na sobě pracovat a znovu se potkat s novými tématy či z nových úhlů prohloubit stávající vědomosti).

Je samozřejmostí, že všichni členové týmu Č.A.J., kteří se o Vás starají, tuto Trenérskou školu sami absolvovali. Do tohoto týmu v současné chvíli patří:

  • Ing. Lada Rokosová, (zakladatelka a určující postava ČAJ), lektorka Trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Sylvie Nikolićová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Martina Wellnerová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Marie Moravcová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Eva Vokurková,  lektorka trenérské školy
  • Vlaďka Janotková,  lektorka trenérské školy
  • Veronika Lounová,  lektorka trenérské školy
  • Marcela Malečková,  lektorka trenérské školy

Tuto školu navštěvovali či navštěvují v současném českém jógovém světe často frekventovaná jména - mj. Máša Svobodová, Zdeněk Štička, Josef Vajnar, Pavel Hájek, Vašek Krejčík, Věra Vojtěchová, Martin Wagenknecht, Lucie Procházková, Marie Hledíková, Petra Špindlerová, Pavla Rožumberská, Karin Póčová -  Peštová, Živana Stupková, Jana Konrádyová, Kamila Neumannová, Marcela Mikešová, Lenka Kýrová ... a mnoho dalších úspěšných minulých či stávajících "studentů" naší Trenérské školy, z nichž mnohé dávno znáte z jejich vlastních lekcí, jógových studií či nově vzniklých jógových škol.

Zde si, prosíme, přečtěte podmínky a výhody členství v Č.A.J:

Rádi v našich řadách přivítáme i Vás.

Za tým České akademie jógy

Ing. Lada Rokosová

předsedkyně představenstva České akademie jógy

0
0
0
s2sdefault
Aktuálně

Pro veliký zájem jsme otevřeli další kurz pro lektory jógy III. třídy,


který začíná 26. 10. Můžete se směle přihlašovat


ZDE

Nadstavbový kurz Gravidjógy


pro lektory II. třídy otevíráme od 13. 10.


Bližší informace a přihlášky zde

Večerní jógová škola - jóga pro sebe sama


se koná každé úterý v našem studiu od 18. 9. do 4. 6. 2019. Více informací k přihláškám do tohoto ročního kurzu


naleznete zde