O nás

Česká akademie jógy

Č.A.J., z.s. je zapsaným spolkem příznivců jógy, učitelů/lektorů/trenérů jógy i vyznavačů ostatních aktivit, směřujících k sebepoznávání a osobnímu růstu.

Vznikla v lednu 2007 a od té doby prošlo výukou v jejích kurzech už na 1000 studentů - lektorů jógy.  

Česká akademie jógy jednak provozuje Trenérskou školu a jednak organizuje lekce jógy a aktivity pro veřejnost se zájmem o jógová témata. Obé je provázané, lekce jógy pro veřejnost jsou obvykle vedeny lektory z Trenérské školy. 

V rámci Trenérské školy probíhají navazující kurzy III. II. a I. trenérské třídy, v nichž nám jde především o  kvalitní výuku lektorů jógy - spolupracujeme proto s Univerzitou Karlovou – Fakultou tělesné výchovy a sportu (FTVS) a od roku 2012 také s Filosofickou fakultou (FF UK) v Praze, kurzy jsou akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Č.A.J. také organizuje veřejnosti přístupné semináře, kurzy, přednášky a satsangy, které nejsou přímo součástí výuky v trenérských kurzech, ale které na výuku navazují či ji doplňují a jichž se také mohou zúčastnit nejen studenti Trenérské školy, ale i ostatní zájemci. Tyto aktivity pokrývají svým zaměřením širokou paletu jógové tematiky a lekce jógy se zaměřují na různé stupně pokročilosti i na různé skupiny klientů. V neposlední řadě nabízíme i individuální lekce na míru pro jednotlivé klienty.

Naše aktivity probíhají převážně ve Studiu ANNÁMALAI ČAJ, Jungmannova 9 (budova Husova sboru, vchod průchodem k divadlu Kalich), Praha 1, výuka v trenérské škole pak i na jednotlivých fakultách University Karlovy (na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze a na Filosofické fakultě UK v Praze).

Č.A.J. se může pochlubit řadou úspěšných absolventů, z nichž někteří absolvují po čase Trenérskou školu I. třídy i opakovaně (postupně se proměňující obsah studia a obměna lektorů je přivádí k touze opakovaně na sobě pracovat a znovu se potkat s novými tématy či z nových úhlů prohloubit stávající vědomosti).

Je samozřejmostí, že všichni členové týmu Č.A.J., kteří se o Vás starají, tuto Trenérskou školu sami absolvovali. Do tohoto týmu v současné chvíli patří:

  • Ing. Lada Rokosová, (zakladatelka a určující postava ČAJ), lektorka Trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Sylvie Nikolićová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Martina Wellnerová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Marie Moravcová, lektorka trenérské školy, lektorka kurzů pro veřejnost, individuálních hodin jógy i jógové terapie
  • Eva Vokurková,  lektorka trenérské školy
  • Vlaďka Janotková,  lektorka trenérské školy
  • Veronika Lounová,  lektorka trenérské školy
  • Marcela Malečková,  lektorka trenérské školy

Tuto školu navštěvovali či navštěvují v současném českém jógovém světe často frekventovaná jména - mj. Máša Svobodová, Zdeněk Štička, Josef Vajnar, Pavel Hájek, Vašek Krejčík, Věra Vojtěchová, Martin Wagenknecht, Lucie Procházková, Marie Hledíková, Petra Špindlerová, Pavla Rožumberská, Karin Póčová -  Peštová, Živana Stupková, Jana Konrádyová, Kamila Neumannová, Marcela Mikešová, Lenka Kýrová ... a mnoho dalších úspěšných minulých či stávajících "studentů" naší Trenérské školy, z nichž mnohé dávno znáte z jejich vlastních lekcí, jógových studií či nově vzniklých jógových škol.

Zde si, prosíme, přečtěte podmínky a výhody členství v Č.A.J:

Rádi v našich řadách přivítáme i Vás.

Za tým České akademie jógy

Ing. Lada Rokosová

předsedkyně představenstva České akademie jógy

0
0
0
s2sdefault
Aktuálně

Přihlašujte se pro školní rok 2018/2019 do naší trenérské jógové školy.


Termíny všech kurzů byly vypsány. Odkazy na jednotlivé kurzy a bližší informace


naleznete zde